Szycie na miarę

Przy współpracy z warszawską marką Macaroni Tomato oferuję Państwu usługę szycia na miarę w systemie MTM. System ten opiera się na konstrukcji opracowanej przy współpracy z mistrzami krawieckimi, optymalnej dla sylwetek polskich mężczyzn. Usługa ta polega na dopasowaniu dostępnych w Pracowni modeli przymiarkowych poprzez zmianę poszczególnych wymiarów i tym samy stworzenie spersonalizowanego wykroju. Dzięki temu już w chwili składania zamówienia mają Państwo możliwość zapoznania się ze stylem pracowni oraz wstępną wizualizacją tego w jaki sposób wyglądać będzie uszyte ubranie. Co ważne, szycie odbywa się w polskiej szwalni z tradycjami, zaś wszystkie marynarki posiadają konstrukcję half-canvas.

Realizacja

Cały proces rozpoczyna się od pierwszego spotkania w Pracowni, na którym szczegółowo omawiamy Państwa potrzeby i oczekiwania, aby dokonać wyboru stosownej tkaniny i modelu danego ubrania. Warto przy tym zaznaczyć, iż na miejscu znajdą Państwo olbrzymi wybór próbników tkanin najwyższej jakości, pochodzących od renomowanych, włoskich i brytyjskich dostawców takich jak np. Vitale Barberis Canonico, Fratelli Tallia di Delfino, Drago, Moon czy też Harris Tweed. Po omówieniu szczegółów zamówienia następuje zebranie miary i określenie preferencji klienta w zakresie dopasowania ubrania. Po otrzymaniu uszytego dla Państwa wykroju organizujemy spotkanie przymiarkowe, celem ostatecznego wykończenia zamówienia. Na trzecim spotkaniu ubranie powinno być gotowe do odbioru. Cały, opisany powyżej proces, zajmuje ok. 5-9 tygodni. Na każdym etapie zapewniam ze swojej strony profesjonalne doradztwo i obsługę.

Cennik

Cena konkretnego zamówienia jest uzależniona od wybranej tkaniny i uwzględnia poprawki krawieckie określone na spotkaniu przymiarkowym. Kwota zamówienia jest płatna w dwóch częściach – 60% zaliczki płatnej na pierwszym spotkaniu i pozostałej kwoty płatnej przy ostatecznym odbiorze.

– garnitur dwuczęściowy – od 2 849,00 zł ,

– garnitur trzyczęściowy – od 3 249,00 zł,

– marynarka – od 2 149,00 zł,

– kamizelka – od 699,00 zł,

– spodnie – od 849,00 zł.

Koszule

W pracowni istnieje również możliwość uszycia koszuli na miarę. W tym zakresie współpracuję z polską, tradycyjną szwalnią, zajmującą się tematem od ponad 25 lat. Na miejscu czeka na Państwa kilkaset świetnych jakościowo tkanin do wyboru, w tym zarówno klasyczna bawełna, jak i flanela, len czy denim. Tkaniny pochodzą od topowych dostawców takich jak np. Tessitura Monti, Albini, Canclini czy też Mileta. Na uwagę zasługuje szeroki zakres personalizacji obejmujący kilkadziesiąt rodzajów kołnierzy, różne warianty mankietów, plisy i pleców, jak również wiele możliwości wykończenia koszuli, np. wyszywacie monogramu czy też elementy krawiectwa neapolitańskiego.

Cena bazowa koszuli szytej na miarę to koszt 485,00 zł (płatność na pierwszym spotkaniu) i dotyczy ona większości podstawowych tkanin w standardowym wykończeniu. Natomiast czas realizacji zamówienia wynosi ok. 4-6 tygodni.

Zapraszam do umówienia się na spotkanie!